Tenisówki na koturnie. Czy są nadal modne?

W tym artykule:

Chyba każda kobieta ma w swojej szafie ulubioną parę tenisówek, które zapewniają jej wygodę i są miłą odskocznią od pięknie wyglądających, ale jednak mało komfortowych szpilek. Co więcej, od kilku lat w sprzedaży dostępne są tenisówki na koturnie, które w ciekawy sposób łączą zalety tych dwóch rodzajów butów. Z jednej strony mamy bowiem komfort chodzenia w obuwiu sportowym, a z drugiej nieco bardziej elegancki wygląd niż w przypadku tradycyjnych tenisówek na płaskiej podeszwie.

Jeszcze nie tak dawno tenisówki na koturnie kojarzone były wyłącznie z latami dziewięćdziesiątymi, kiedy to na szczyty popularności wyniosły je dziewczyny z jednego z girlsbandów. Po jakimś czasie zostały one jednak zapomniane, a samo wspomnienie o nich budziło śmiech, gdyż uznane zostały za zwykły modowy kicz. Obecnie jednak tenisówki na koturnie to zupełnie inny produkt niż ten z przeszłości. Główne różnice to o wiele zgrabniejszy fason i ukryty koturn, który w subtelny sposób doda każdej kobiecie kilka centymetrów.

Wiele osób wróżyło, że podobnie jak ich poprzedniczki, tenisówki na koturnie szybko stracą swoich fanów, jednak póki co tak się nie dzieje. Kobiety na całym świecie doceniły walory tego typu butów, dzięki czemu moda na nie wciąż trwa. Producenci obuwia prezentują coraz to nowsze i ciekawsze modele sprawiając, że bez najmniejszego problemu znajdziemy takie tenisówki, które będą pasować do ulubionego stroju. A fakt, że przy tym są bardzo wygodne powoduje, że po prostu chce się je nosić.