Jak wyczyścić białe trampki Converse?

W tym artykule:

Są pełne zalet – nie tylko z powodzeniem można je ochrzcić mianem absolutnie ponadczasowego obuwia, które jest odporne na nieustannie zmieniające się trendy, ale też dzięki swojemu uniwersalnemu wyglądowi pasują do rozmaitych stylizacji, a dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów mogą się dodatkowo poszczycić imponującą trwałością. Chodzi oczywiście o białe trampki Converse, które nieprzerwanie od wielu sezonów pojawiają się na ulicach ze znacznie większą częstotliwością wraz z rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego.

Każdy posiadacz tego typu obuwia zapewne zgodzi się z nami, że zadbanie o to, aby białe Converse niezmiennie zachwycały swoją nieskazitelną estetyką nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie oznacza to jednak, że usunięcie rożnego rodzaju zabrudzeń takich jak plamy, piasek, błoto itp. jest niemożliwe – wystarczy wypróbować jeden z licznie dostępnych sposobów na to jak czyścić białe Conversy, aby efekt końcowy był w pełni zadowalający. Nie wiesz czym wyczyścić białe Conversy? Tak się składa, że mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Jak przywrócić dawny blask tenisówkom? Poznaj sposoby na nieskazitelnie białe trampki Converse

Chcesz, aby zakupione trampki Converse białe wysokie bądź niskie służyły Ci przez lata? W takim razie już od samego początku ich użytkowania powinieneś zadbać o regularną i dokładną pielęgnację obuwia, gdyż w przeciwnym razie już po zaledwie kilku miesiącach użytkowania ich piękny, estetyczny wygląd będzie jedynie wspomnieniem.

Jak czyścić białe Conversy? Jeżeli zależy Ci na spektakularnych efektach (a wierzymy, że tak właśnie jest), to całą operację przywrócenia trampkom dawnego wyglądu powinieneś rozpocząć od optymalnego doboru właściwego sposobu ich czyszczenia do rodzaju materiału z jakiego są one wykonane. Jak bowiem wiadomo, poszczególne rodzaje materiałów różnią się od siebie chociażby tolerancją na wodę (która jest np. największym wrogiem zamszu), a także delikatnością i wytrzymałością. Na szczęście poniżej przygotowaliśmy propozycje, wśród których z pewnością znajdziesz sposób usuwania zabrudzeń idealnie dopasowany do szczegółowej charakterystyki.

  1. Soda oczyszczona  

Wbrew pozorom ten niepozorny proszek sprawdza się nie tylko jako dodatek do ciast czy innego rodzaju wypieków – soda oczyszczona słynie ze swoich licznych właściwości, a jedną z nich jest właśnie skuteczne usuwanie plam z obuwia takiego jak białe trampki Converse. Wystarczy, że połączysz ją w misce z octem w proporcjach 1:1, dokładnie wymieszasz i tak przyrządzoną miksturę wetrzesz w zabrudzoną powierzchnię. Pozostaw sodę na kilka minut na cholewkach butów, po czym dokładnie ją spłucz i pozostaw do samoistnego wyschnięcia.

  • Puder dla dzieci

Kolejnym zaskoczeniem może być puder dla dzieci – ten produkt również jest domowym sposobem na walkę z zabrudzeniami. Puder dla dzieci połączony z wodą w proporcjach 1:1 i zamieniony w pastę wtarty w białe Converse powinien poradzić sobie nawet z najbardziej opornymi plamami. Nie musisz jej nawet zmywać – po wyschnięciu pasta sama wykruszy się z butów wraz ze wszystkimi zabrudzeniami.

  • Szare mydło

Jak czyścić białe Conversy? Odpowiedzią na to pytanie może być… szare mydło! W tym akurat przypadku plan działania powinien opierać się na dokładnie tych samych krokach, co podczas prania ręcznego. Mydło należy nanieść na cholewki, a następnie wcierać w ich powierzchnię szczoteczką aż do całkowitego usunięcia plam. Pranie ręczne jest znacznie bezpieczniejsze niżeli wrzucenie trampek do pralki (które może trwale uszkodzić obuwie np. wtedy, gdy jest ono wykonane z delikatnego materiału lub też ma klejone szwy), a jego dodatkowym atutem jest fakt, że możesz je wykorzystać także do wyczyszczenia podeszew.

Czym wyczyścić białe Conversy, gdy domowe sposoby nie pomagają?

Jeżeli pomimo usilnych starań białe Converse wciąż są dalekie od wymarzonego ideału, to bynajmniej nie należy się poddawać. Gdy tzw. domowe sposoby zawodzą warto sięgnąć po bardziej inwazyjne rozwiązania takie jak chociażby specjalnie dedykowane produkty przeznaczone do pielęgnacji białego obuwia.

Wśród propozycji dostępnych w sklepach znaleźć można preparaty do czyszczenia obuwia w formie pasty, pianki, szamponu oraz aerozolu, a także środki, które działają niczym magiczna różdżka i tworzą na powierzchni białych butów niewidzialną warstwę ochronną zwiększającą ich odporność na różnego rodzaju zabrudzenia? Brzmi dobrze? Zgadzamy się w 100% i zachęcamy do wzbogacenia swojej szuflady z akcesoriami do butów o profesjonalne produkty przeznaczone właśnie dla białego obuwia – wszak niemal każdy posiada takowe w swojej kolekcji.