Rockowe Conversy z jesiennej kolekcji 2013

W tym artykule:

W latach ’50 i ’60, czyli w czasach największego boomu jazzu, rock’n’rolla, rocka i rozwoju młodzieżowych kontrkultur takich jak bitnicy, modsi, czy hipisi, trampki stały się jednym z ulubionych rodzajów obuwia kontestującej i zbuntowanej młodzieży, jednym z synonimów niezależności i nieskrępowanej woli. Trampki były symbolem rewolucyjnych przemian kulturowych i społecznych jakie zaszły w tamtych czasach. Od tego momentu utożsamiane są z symbolem niezależności i buntu, a dzięki temu moda na noszenie tych prostych sportowych butów obiegła cały świat. Choć w swojej historii wypierane były przez inne modele, to trampki nie straciły swojego znaczenia butów kojarzących się ze stylem hippie, a później punk. W ostatnich latach na nowo zyskały ogromną popularność i przeżywają prawdziwy renesans. Noszą je największe gwiazdy, co szybko podchwyciły osoby śledzące trendy w modzie. Widać je nie tylko na ulicach, ale i na wybiegach, gdzie pojawiają się najróżniejsze interpretacje pierwszego wzoru.

Zobaczcie propozycje z nowej kolekcji jesiennej, w której królują mocne, rock’n’rollowe motywy graficzne, ćwieki, nity i militarne nawiązania.

buty,lifestyle,converse-chuck-taylor-all-star,20306218-smallMotywy zwierzęce nadal są niezwykle modne. Tutaj w wersji czarno-białej, z pomarańczową wkładką i intensywnie różowymi sznurówkami.

buty,lifestyle,converse-chuck-taylor-all-star,248998852-smallCętki to ponadczasowy wzór, który wraca do kolekcji znanych marek jak bumerang.

buty,lifestyle,converse-chuck-taylor-all-star,248998835-smallPo ten motyw bardzo chętnie sięgają firmy kierujące swoją ofertę do młodych ludzi stawiających na mocny, zauważalny styl. Absolutny hit, dodadzą ostrego charakteru każdej stylizacji.

buty,lifestyle,converse-chuck-taylor-all-starcollar-studs,20306122-smallModne, metalowe akcenty ożywiają design obuwia. Nity, dżety i ćwieki to jeden z popularniejszych dodatków do charakternych ubrań, butów i akcesoriów, jaki przewijał się w kolekcjach w ciągu co najmniej 4 sezonów. Trend nadal mocno się trzyma w jesiennej kolekcji Converse 2013.

buty,lifestyle,converse-chuck-taylor-all-star,247605719-smallI na końcu trampki w supermodny motyw moro. Popularny od lat wzór nie starzeje się, od lat wykorzystywany jest w kolekcjach topowych marek lifestyle.