Poznaj kalifornijski styl marki DC Shoes!

W tym artykule:

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tej marce, to koniecznie musicie poznać DC Shoes – jeden z największych brandów, który wywodzi się ze świata skateboardingu. Kiedy w 1989 roku powstawała firma nikt nie przypuszczał, że rozrośnie się do takich rozmiarów i osiągnie międzynarodową sławę. Od początku istnienia firmy jej założeniem było projektowanie mody dla osobowości, które należały do świata sportów ulicy. Chodzi o ludzi bliżej związanych ze sportem czy skaterów, dla których marka DC stała się wręcz kultową.

Pomysł założenia marki narodził się w Kalifornii, a jego twórcami byli Ken Block i Damon Way, którego młodszy brat, Danny Way, jest znanym skateboardzistą. Trudno dziwić się, że temu duetowi udało się odnieść ogromny sukces z marką DC. Ken Bock, jeden z ojców założycieli firmy, stał się jej swoistą ikoną. Block jest znanym kierowcą rajdowym i rallycrosowym, ponadto to pierwszy Amerykanin, który wystartował w rajdach WRC (2010r.). Natomiast Damon Way wniósł ze sobą biznesową intuicję. Dzięki pasji i biznesowemu zacięciu powstała i z powodzeniem rozwijana jest ta kalifornijska marka.

Nazwa DC powstała od rozwiniętej, pierwotnej nazwy Droors Clothing. Samo wyrażenie „droors” pochodzi od słowa „trawers”, czyli szorty i jest ich slangowym znaczeniem. Marka postawiła na obuwie, a w końcu akcesoria i odzież sportową. DC Shoes zdecydowanie króluje w segmencie obuwia dla skaterów, ale uwielbiają ją nie tylko miłośnicy deskorolki. W świecie motocrossu, snowboardu czy surfingu DC posiada również rzesze fanów.
Warto zaznaczyć, że firma sponsoruje wielu sportowców, a do jej ambasadorów należą takie sławy jak Travis Pastrana, Rob Dyrdek, czy Devun Walsh.
Marka DC jak żadna inna nie tylko identyfikuje się, ale dosłownie przenika do świata sportu. Właśnie to wyróżnia ją na tle innych i okazało się być strzałem w dziesiątkę, kluczem do szybkiej ekspansji na rynki światowe.

Buty marki DC Shoes są dostępne również w Polsce. Możecie nabyć je w sklepach takich jak e-Sizeer.com lub GaleriaMarek.pl. Poniżej możecie zobaczyć nasze propozycje butów męskich z kolekcji DC.


logo DC
DC skateboarding
DC skate
meskie buty DC
buty DC
buty DC
meskie buty DC
czarne buty DC
trampki DC
buty skate DC