Połączenie trampek z sukienką – dlaczego warto?

W tym artykule:

Czasy, w których trampki były kojarzone jedynie z modą sportową dawno odeszły w zapomnienie. Moda uliczna zawsze była otwarta na odważnie połączenia, ale obecnie stylizacje łączące ze sobą dwa odmienne światy można dostrzec na wybiegach znanych projektantów jak np. Michael’a Kors’a. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się temu trendowi i zdecydować się na wypróbowanie tego świeżego połączenia we własnych stylizacjach.

Ten mocny trend dotarł nawet do najbardziej kultowych domów mody. Chanel prezentując kolekcję jesień/zima 2014/2015 wykorzystał modne, kolorowe sneakersy. Elegancko ubrane modelki prezentowały najnowszy trend na tegorocznym Paris Fashion Week. Wcześniej sam Karl Lagerfeld pokusił się o zaprojektowanie sportowego obuwia, które było prezentowane na pokazie wiosna/lato 2014. Po takiej rekomendacji wykorzystanie tego trendu we własnych, codziennych stylizacjach nie powinno budzić żadnych wątpliwości czy obaw. Do łask powracają modele starych lubianych marek, jak Converse czy Vans.

Przyszła pora, by zadać sobie pytanie: komu dedykowany jest nowy trend? Jakie kobiety mogą łączyć trampki z sukienkami? Odpowiedź brzmi – wszystkie. Moda nie ogranicza i jeśli mamy na coś ochotę, po prostu zróbmy to! Zwłaszcza młode dziewczyny i kobiety nie powinny bazować na utartych, nudnych schematach. Połączenia trampek z sukienką zdecydowanie uczyni stylizację bardziej dziewczęcą i odejmie jej lat. Ponadto istnieje grupa kobiet, która z różnych względów nie może nosić butów na obcasach i do tej pory miała obawy przed założeniem sukienki czy spódnicy. Obecnie moda stworzyła im dodatkowe możliwości. Nawet jeśli kochacie buty na obcasie, to czasem warto zastąpić je tenisówkami, by dać odpocząć stopom i wykorzystać to jako pretekst do odświeżenia stylizacji.

Wybierając połączenie sukienki z trampkami należy wystrzegać się jedynie kilku błędów. Pamiętajcie, że nie do każdej eleganckiej sukienki będą pasowały trampki, a przy swoich wyborach kierujcie się wyczuciem. Dobierajcie buty tak, by stanowiły mocny punkt outfitu, jednocześnie nie burząc jego koncepcji. Bawcie się modą i wykorzystajcie ją do podkreślenia swoich atutów!

Poniżej prezentujemy kilka modeli trampek, które idealnie nadają się dla początkujących adeptek nowych, modowych połączeń.


logo DC
DC skateboarding
DC skate
meskie buty DC
buty DC
buty DC
meskie buty DC