Czy trampki to najbardziej wytrzymałe buty?

W tym artykule:

Jakiś czas temu trampki przebojem wtargnęły na scenę modową i wcale nie mają zamiaru z niej zejść. Jest wprost przeciwnie. Są noszone przez coraz większe rzesze osób, przeważnie w młodym wieku, choć nie tylko. Największą popularnością cieszą się oczywiście trampki Converse, a ściślej model Converse All Star, czyli klasyka w czystym wydaniu. W tej klasyce pojawiają się ostatnio również bardziej awangardowe odmiany trampek, przez co buty te stają się wszechstronne i pasują do różnych stylów ubierania, od ekstrawaganckiego, poprzez alternatywny, po czysto sportowy. I to jest główna przyczyna popularności obuwia Converse – uniwersalność. Kolejnym atutem przemawiającym za trampkami jest oczywiście wygoda. Buty te można mieć na nodze przez kilka godzin i przez cały ten czas nie odczujemy oznak zmęczenia stopy, nie nabawimy się też żadnych nieprzyjemnych otarć ani odcisków, pod warunkiem oczywiście, że będą dla nas idealnie dopasowane.

Trampki nosi coraz więcej osób, jednak niektórzy podchodzą do nich nieco sceptycznie. Na myśl często przychodzą im kupowane przed laty w czasach szkolnych trampki z bazaru, które psuły się po kilku założeniach na nogę. Istotnie, trampki „no name”, które można dostać za grosze rzeczywiście nie grzeszą wysoką jakością i w związku z tym ich żywotność jest bardzo krótka. Jednakże dokładając 100-200 złotych kupimy dobre, markowe trampki, które posłużą nam znacznie dłużej. Oczywiście żadne trampki nie będą aż tak wytrzymałe, aby znieść ekstremalne warunki (jak na przykład buty trekkingowe), nie po to są przecież stworzone. Ale w zwyczajnym użytkowaniu markowe trampki dobrze spełnią swe zadanie i posłużą nam ładnych kilka sezonów.

Jeśli ktoś jednak zastanawiałby się, czy istnieją trampki, które sprawdzą się na przykład podczas opadów czy też na wycieczkach, podczas chodzenia po średnio trudnym terenie, odpowiedź brzmi – istnieją. Można na przykład skusić się na skórzane Ecco AIMEE lub inne podobne modele, które nie dość, że nie przemiękną nam, jak zwykłe płócienne tenisówki, to jeszcze wykażą się długą trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne.