Jakie trampki dla dzieci?

W tym artykule:

Kto z Was nie spotkał w życiu dzieciaka, którego stylówka, mimo młodego wieku, zachwycała starannością, perfekcyjnym dopasowaniem i tym wyczuciem stylu, którego pozazdrościłby mu niejeden dorosły? Chyba wszyscy spotkaliśmy się z takim młodzieńcem lub małą fanką najnowszych trendów ubranych w stylowe tenisówki dziecięce. Jesteś rodzicem, niedługo zostaniesz ciocią, a może kompletujesz wyprawkę dla znajomej z pracy? Nie zapomnij o trampkach dla dzieci!

Jakie trampki dziecięce wybrać? Takie, które się nosi

Myślisz, że tylko Twoje buty powinny być modne, a to, co niedawno miało swoją premierę jest tylko w Twoich marzeniach? Błąd! Dzieci zwracają ogromną uwagę na to, co kto nosi. Przez co też często zazdroszczą kolorowych zabawek i ładnych ubranek, które widzą również… w szafie swoich rodziców. A to, że noszą ładne trampki i te modele, które aktualnie są na czasie, a jednocześnie podobają się im samym, sprawia, że dzieci stają się dużo bardziej pewne siebie, szczęśliwe i… kreatywne!

Proste rozwiązania

Każdy z nas wie, że nikt nie ma tyle energii, co maluchy! Dlatego podczas wizji zbliżającego się spaceru lub wizyty w zoo dzieciaki już rano nie mogą się doczekać rozrywki, a próba założenia im butów graniczy z cudem. Dlatego trampki dziecięce powinny Ci to ułatwić. W jaki sposób? Poprzez zastąpienie klasycznego sznurowania tym na rzep lub przez dodanie pomocnego zapięcia na zamek. Inną kwestią jest to, że podczas wizyty w przedszkolu nie zawsze są w stanie same zasznurować sobie but. Warto zwrócić uwagę na kolor. Tenisówki dziewczęce zwykle dostępne są w pastelowych odcieniach pasujących do sukienek czy jeansów.

Zwróć uwagę na materiał

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze trampek dla dzieci jest zwrócenie uwagi na materiał, z którego są zrobione. W końcu nie sposób włożyć buty na stopy dziecka i zdjąć je po 8 godzinach. Ważne, aby te zbytnio się nie pociły, nic w nich nie uciskało, a dziecko mogło czuć się w nich swobodnie. Dlatego warto wybrać lekki, nie krępujący ruchów i oddychający materiał, który zadba o odpowiednią higienę wewnątrz dziecięcych trampek. Jeśli wybierasz skórzaną wersję tenisówek zwróć uwagę na to, aby miały przynajmniej perforacje na cholewce, które pomogą zadbać o wentylację.

Budowa cholewki

I nie chodzi tutaj jedynie o to, aby zapewniała odpowiednią stabilizację kostki. Ani nie tylko o to, aby dziecko nie zadeptywało zapiętka. Ważny jest miks tych elementów i dodatkowa ochrona przed urazami. Dlatego nosek w dziecięcych trampkach powinien być usztywniony i zaokrąglony, dzięki czemu nawet w trakcie intensywnej zabawy zagwarantuje bezpieczeństwo dla delikatnych palców.
Przyczepna i elastyczna podeszwa
Wiadomo, że dzieci uwielbiają się bawić, skakać, biegać i robić szalone wygibasy. Dlatego juniorskie trampki powinny charakteryzować się miękką i elastyczną podeszwą, aby ta nie krępowała ruchów, a zabawy sprawiały im jeszcze większą przyjemność. Co jeszcze? Aby nie narażać dzieci na niebezpieczne urazy, warto sprawdzić, czy stworzone dla nich tenisówki mają przyczepną podeszwę, która uchroni je przed poślizgnięciem.
Już wiesz czym kierować się przy wyborze juniorskich tenisówek, więc na który model się zdecydujesz? Ten od adidas, Nike, Converse, Vans, a może Puma? Koniecznie pochwal się swoim wyborem!

trampki rózowe lacoste