Trampki za kostkę – jak je nosić, żeby nie skracały sylwetki?

W tym artykule:

Buty za kostkę – tak trampki, jak i botki czy bootsy, to obecnie jedne z najpopularniejszych typów obuwia. Dają wiele możliwości, jeśli chodzi o stylizacje – nadają się zarówno do sukienek i spódnic, jak i do spodni. Sprawdzą się też na gorszą pogodę, a nawet deszcz. No i stoją w kontrze do trendu gołych kostek – szczególnie niebezpiecznego dla naszego zdrowia jesienią i zimą. Wysokie buty zwalniają też z doboru odpowiednich skarpetek, co docenią zapewne najbardziej osoby będące zawsze w biegu. Wśród wszystkich zalet, mają także jednak swoje wady. Jedną z nich jest fakt, że mogą skracać nogi. Co więc zrobić, aby tego uniknąć? Jak nosić buty za kostkę, aby nie skracały sylwetki?


Spódnice…

conversy ze spódniczką
Bez obaw – trampki, botki i bootsy za kostkę nie są stworzone jedynie dla długonogich. Nie musisz więc rezygnować z nich, jeśli nie masz 180 cm wzrostu! Jest jednak parę zasad, które warto respektować, aby nie pozbawić się kilku centymetrów. Jeśli wybierasz sukienkę lub spódnicę, postaw na taką, która ma długość przed kolano albo wręcz przeciwnie – sięga za łydkę lub do kostek. Wszystkie pośrednie rozwiązania sprawiają, że za duża część Twojej nogi wydaje się „odcięta”. To samo dotyczy rajstop stylizowanych na pończochy. Lepiej nie łączyć ich z botkami, bo zaznaczenia dwóch stronach nogi nie służą ich optycznemu wydłużeniu. Bardzo Ci zależy? Mamy dla Ciebie mały trik. Niech buty w takim samym kolorze, jak rajstopy.

…i spodnie

Wybierasz spodnie? Tu sprawa jest prostsza. Maksymalne wydłużenie nóg da Ci dobranie koloru spodni do koloru butów. Przy szerszych cholewkach doskonale sprawdzają się wąskie spodnie, a przy wąskich – szersze, na przykład typu kuloty. Jeśli wybierasz szerokie spodnie, noś je do butów na obcasie. Pamiętaj jednak, aby unikać noszenia spodni, których nogawki kończą się tuż przed cholewką butów! Wyższe modele, szczególnie trampki za kostkę, bardzo lubią się także z krótkimi szortami. To genialne połączenie, które nie tylko nie skróci nóg, ale także je podkreśli, pozostając jednocześnie w luźnym, grunge’owym klimacie.


Męska sprawa

Zasady dotyczące łączenia butów z wysoką cholewką i innych elementów garderoby, dotyczą także panów. Jednak w związku z tym, że noszą oni głównie długie spodnie o prostych krojach, istnieje mniejsze ryzyko, że popełnią stylowe faux pas. Modne bootsy, trapery i trampki sprawdzają się bowiem zarówno w przypadku jeansów, jak i chinosów czy luźniejszych bojówek.

Wniosek? Warto bez lęku podejść zarówno do trampków za kostkę, jak i bootsów czy botków. Choć mogą skracać sylwetkę, to z pomocą kilku naszych rad, mogą także idealnie uzupełnić codzienny look. Zobacz trampki i inne buty w ofercie sklepu GaleriaMarek.pl.