Do It Yourself – wszystko czego potrzebujesz do ozdobienia trampek ćwiekami

W tym artykule:

Już od jakiegoś czasu, można zauważyć modę na noszenie ubrań, obuwia czy akcesoriów ozdobionych nitami, ćwiekami lub innymi metalowymi ozdobami. Takie rzeczy znajdziemy w nie jednym sklepie, jednak świetną alternatywą jest zrobienie ich własnoręcznie.

Zwykłe białe trampki możemy przemienić w niepowtarzalne, wyjątkowe obuwie, które będzie świetnym uzupełnieniem niejednej miejskiej stylizacji. Poniżej, kilka wskazówek jak to zrobić:

Klej biżuteryjny (np. E6000) – nadaje się do większości powierzchni. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością również w przypadku materiałów metalowych, dlatego też możemy go wykorzystać do ozdobienia naszych trampek ćwiekami czy też innymi nitami. Jest odporny na ścieranie co sprawia, że nadaje się do powierzchni, które będą wystawiane na częste użycie. W niskich temperaturach zachowuje elastyczne wiązanie, dzięki czemu przymocowane ozdoby będą bezpieczne i nie ukruszą się tak jak w przypadku użycia kleju typu „kropelka”.

Ćwieki, nity czy też inne dżety – możecie je kupić w sklepach pasmanteryjnych, ale spory ich wybór znajdziecie w sklepach i na aukcjach internetowych.

trampkovo jak zdobic trampki

Co do ilości elementów, to jej wielkość zależy od tego jak duży fragment obuwia chcecie ozdobić (czy będzie to jedynie fragment buta, czy cała powierzchnia).

Drewniany patyczek (może być taki jak do lodów w kubeczku J) lub tekturowy talerzyk – będą nam potrzebne do wyciśnięcia kleju (są wygodne w użyciu, bo po zakończeniu ozdabiania możemy je po prostu wyrzucić, co jest ważne gdyż kleje biżuteryjne najczęściej mają właściwości wodoodporne i nie możemy ich zmyć).

Kombinerki lub specjalne szczypce – przydadzą się nam do przytrzymywania ozdób podczas wkładania do kleju i przymocowywania do obuwia. Do nakładania kleju możemy też wykorzystać zwykłą wykałaczkę.

Mata ochronna lub jakiś niepotrzebny kawałek materiału – kiedy będziesz ozdabiać swoje trampki ważne żebyś czuła się swobodnie i nie musiała się przejmować, że zniszczysz przy okazji swój stół czy dywan 🙂

Wygodne ubranie, które możesz przeznaczyć na straty – ozdabianie trampek to proces twórczy i różne rzeczy mogą się zdarzyć z Twoimi ubraniami, dlatego lepiej wybierz takie, których nie będzie Ci szkoda kiedy się zniszczą.

Trampki Converse lub Vansy, które będziemy ozdabiać – nie może ich zabraknąć. 🙂

 

trampkovo jak zdobic trampki2

 

Gdy mamy już wszystko czego nam potrzeba, zaczynamy ozdabianie! To bardzo proste – wystarczy pomysł i dużo cierpliwości 🙂 Kiedy już wiesz jak mają wyglądać twoje trampki trzymaj się poniższych kroków i baw się upiększaniem:

1)      Rozłóż matę ochronną lub niepotrzebny materiał i ułóż obuwie, które będziesz ozdabiać.

2)      Przygotuj papierowy talerzyk lub drewniany patyczek i wyciśnij trochę kleju.

3)      Chwyć szczypcami/kombinerkami ćwieka i delikatnie rozprowadź klej używając wykałaczki lub jeżeli Ci wygodniej, przykładając do kleju spód ozdoby.

4)      Następnie, umieść ozdobę w wybranym miejscu, tak żeby przywarła do powierzchni trampka.

5)      Powtarzaj czynność aż do momentu, w którym uznasz, że jesteś zadowolona z efektu 🙂

6)      Pozostaw trampki w bezpiecznym miejscu na 24 godziny, tak żeby klej mógł dobrze wyschnąć, a ozdoby dobrze przywrzeć do ich powierzchni.