Jak czyścić Conversy?

W tym artykule:

Choć trampki całkiem dobrze wyglądają, kiedy są trochę zabrudzone, to i na nie przychodzi czas czyszczenia. Jak to możliwe, że trampki niektórych z nas nawet po 4 latach są w świetnej kondycji? Kluczem jest odpowiednie czyszczenie, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się Conversami przez długi czas.

Przed czyszczeniem warto zaopatrzyć się w kremowe mleczko do czyszczenia, które możemy także używać w kuchni, zmywacz do paznokci i miękką szmatkę.

Pierwszą czynnością, którą musimy wykonać to wyciągniecie sznurówek. Niektórzy wrzucają trampki do pralki, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo czasu. Sporo osób nie decyduje się jednak na takie rozwiązanie i cześć materiałową czyści za pomocą zwykłej gąbki i mydła albo płynu do prania.

Białą gumę, która bardzo szybko się brudzi, czyścimy za pomocą mleczka, na przykład CIF. Nalewamy kilka kropel na szmatkę lub szczoteczkę do zębów i ścieramy zabrudzenia. Efekt można poprawić zmywaczem do paznokci, który rewelacyjnie usuwa drobne plamy.

Jeśli zdecydujemy się na pranie w pralce, to odpowiednią temperaturą będzie 40 stopni. Pranie ustawiamy na krótki, na przykład 30 minutowy, program. Tak wyprane trampki odkładamy do wyschnięcia w ciepłe miejsce lub na kaloryfer.

Pamiętajmy także o sznurówkach. Jeśli są białe, to najlepszym rozwiązaniem będzie wrzucenie ich do wody z wybielaczem. Po takiej kąpieli będą jak nowe!

 

Tak odczyszczone trampki będą na służyć przez długi czas!